Léčebný pobyt - Léčebný pobyt na míru

DO MAĎARSKA CESTUJETE BEZ ROUŠEK, BEZ TESTU, BEZ OMEZENÍ. 

Není umění prodávat běžné zájezdy, to Vám nabídne spousta cestovních kanceláří. My Vám nabízíme podporu a pomoc, když Vás trápí určité nemoci. Při osobní konzultaci společně probereme Vaše potíže a nesnáze a následně Vám nabídneme individuální pobyt v termálních léčebných lázních v Maďarsku. Na základě našich zkušeností společně sestavíme léčebné kúry, terapie a léčebné metody, které se zde používají z celého světa a které Vám můžou výrazným způsobem podpořit uzdravení a regeneraci Vašeho těla. Hlavní roli v tom bude mít příroda, léčivé prameny, které již pomohly mnoha lidem z celého světa. Budete pod dohledem odborníků a terapeutů. 

Léčebný pobyt na míru je sestavený jen pro Vás. Napomůže Vám k harmonii, vnitřní pohodě, načerpáte sílu, uklidníte mysl, zkvalitní Vám váš život. Investice do sebe, do svého života je ta nejlepší věc, kterou si můžete sami dát.

Celý proces začíná u nás v kanceláři, kde u dobré kávy nebo kvalitního čaje, probereme Vaši situaci. Následně  Vám sestavíme na míru pobyt v termálních lázních v Maďarsku. Ideální je pobyt plánovat s partnerem nebo blízkou osobou, není to však nutné. Pobyt může být i individuální, nebo taky skupinový, například pro určité organizace nebo domovy seniorů, dětské domovy a jiné. 

Naše možnosti:

  • Využití našich osobních kontaktů v Maďarsku
  • Zabezpečení komunikace za podpory rodilého mluvčího v maďarštině
  • Zajištění dopravy
  • Zajištění česko - maďarsky mluvícího delegáta během celého pobytu
  • Zajištění speciálních procedur na podporu zdraví
  • Výběr nejvhodnějšího termálního pramenu pro léčení Vaši nemoci
  • Sestavení programu zájezdu na míru
  • Zajištění tradičního maďarského kulturního programu během pobytu
  • Individuální přístup
1.DEN : Individuálně na základě konzultace

Program bude sestaven indivuduálně podle délky a množství procedur.

  • TERMÍN : Celoročně dle přání. Počet volných míst: volno

Cena pobytu je spočítaná individuálně podle délky pobytu a jednotlivých procedur.

Cena za konzultaci (cca 1 hod) je 900 Kč. Při objednání zájezdu se konzultace neplatí. 

 

Při osobní konzultaci na základě vašich problémů nebo požadavků pro Vás nejdříve vybereme vhodný termální pramen a lokalitu v Maďarsku, který Vás pomůže v lečení a harmonizaci.  Následně  k sestavení léčebného pobytu na míru využijeme náš partnerský hotel v dané lokalitě.

Stupeň léčení: Stupeň léčení Stupeň léčení Stupeň léčení Stupeň léčení Stupeň léčení

Kvalita ubytování: Kvalita ubytování Kvalita ubytování Kvalita ubytování Kvalita ubytování Kvalita ubytování

Kvalita stravy: Kvalita stravy Kvalita stravy Kvalita stravy Kvalita stravy Kvalita stravy

Kvalita wellness: Úroveň SPA a wellness Úroveň SPA a wellness Úroveň SPA a wellness Úroveň SPA a wellness Úroveň SPA a wellness

Možnosti v okolí: Možnosti v okolí Možnosti v okolí Možnosti v okolí Možnosti v okolí Možnosti v okolí

Město HÉVÍZ

Malé městečko, které má velký poklad. Nachází se tu totiž největší termalní léčivé jezero v Evropě. Jen pár kilometrů od Balatonu najdete město Hévíz. Celé město se nese v lázeňské atmosféře. Místní restaurace, vínné sklípky a kavárničky svojí atmosférou Vám přímo nabízejí relax a pohodičku. Určitě si tu pochutnáte na či už dobrém jídle nebo kvalitním víně. Místní obyvatelé se svojí pohostinností Vás dostanou do harmonie a rádí Vám nabídnou pravou chuť Maďarska.

Jezero Hévízi-tó

Jezero Hévízi-tó je přírodní rarita. Je největším biologicky aktivním termálním jezerem sloužícím k lázeňským účelům na světě a druhým největším termálním jezerem vůbec. Všechna světová termální jezera leží ve vulkanické vystýlce, koryto jezera Hévíz má však rašelinové dno. Jeho nenapodobitelná léčivá síla vody, která za to vděčí vysoké koncentraci minerálních látek, se využívá na léčení nemocí a organismu, uvolnění, uklidnění a rekonvalescenci. 
Jezero leží v chráněném přírodním území, je obklopeno 50hektarovým lesem, který zaručuje neobvyklé a jedinečné mikroklima a ochranu před větrem. Jezero má rozlohu okolo 4,4 hektaru. Termální pramen vyvěrá z jeskyně v hloubce přibližně 38 metrů. Prameny mají neuvěřitelnou sílu, každou sekundu z nich vytryskne 410 litrů vody. Veškerá voda se v jezeře díky cirkulaci zcela vymění přibližně za tři a půl dne. Hévízi-tó odtéká do řeky Zala a ta se vlévá do Balatonu. Teplota vody v jezeře se v létě vyšplhá k 38 °C. V chladnějších dnech si drží teplotu 22–24 °C. Teplota vody jezera je výsledkem smíšení studených a teplých pramenů vyvěrajících z hloubky země. 
Soustavné odpařování vody vzduch čistí, čímž je zabezpečeno prostředí chudé na prach a alergeny.

Léčivé účinky jezera

Voda v hévízském jezeře je hydrokarbonátová, s obsahem síry, je jemně radioaktivní a obsahuje vápník a hořčík. Je vhodná pro léčbu revmatismu, artritidy, pohybového ústrojí, úrazových poranění nebo různých žaludečních potíží. Podporuje produkci hormonů, tvorbu obranných látek v těle a snižuje záněty a bolesti. Voda působí blahodárně i na hladinu estrogenů, čímž je účinná při léčbě ženských nemocí. Hydrostatický tlak a různorodé pohyby při koupání jsou ideální pro oběhový systém, voda má i masážní účinky. 

Léčivé bahno

Bahno jezera se skládá z 80 % neorganických a 20 % organických látek. Chemický rozbor bahna vykázal různé sloučeniny vápníku, sodíku, hořčíku, křemíku, železa, hliníku, sulfátu titanu, hydrokarbonátu, chloridu a jodidu. Soli radia a redukované sloučeniny síry jsou vzácnými faktory při léčbě. Účinky solí radia podporují a zvyšují látkovou výměnu, podporují správné fungování žláz, působí na nervovou soustavu a startují léčebný proces správným směrem. 

V čem Vám pomůže tento zázrak přírody:
•    Revmatismus
•    Artritida
•    Onemocnění páteře
•    Onemocnění pohybového ústrojí
•    Nemoci kostí, svalů, šlach
•    Nemoci nervové soustavy 
•    Nemoci oběhové soustavy
•    Nemoci látkové výměny a deformace pohybového ústrojí
•    Rekonvalescence a rehabilitace po úrazech
•    Léčba žaludečních a trávicích potíží
•    Tvorba obranných látek
•    Snižuje záněty a bolesti
•    Regenerace buněk a látkové výměny
•    Léčba ženských nemocí a neplodnosti
•    Nemoci vaziva a kůže s projevy kloubových poruch
•    Léčba kožních onemocnění (lupénka, ekzém, rány)
•    Celkově působí blahodárně na psychický a fyzický stav organismu

K nejvyhledávanějším procedurám patří:

Bahenní zábaly – Bahno se aplikuje formou bahenních zábalů, které se pokládají na tělo a které udržují dané oblasti v teple. Procedura trvá přibližně 20 minut, poté následuje 30minutový odpočinek a klid.
Zátěžové koupele – Zátěžová lázeň je podvodní procedura, během které nadlehčující síla vody o teplotě 34 stupňů uvolní tělo a následně přiložená závaží na krk, bedra či kotníky o váze 2–5 kg jemně napínají páteř. Procedura trvá přibližně 20 minut, využívá se při léčbě bolestí krční a křížové páteře nebo jako prevence.
Masáže – Léčebným masážím předchází 10–15minutová koupel v termální vodě, během níž dojde k uvolnění měkkých tkání a která zvýší účinek vlastní masáže prováděné zkušenými maséry.
Další nabízené terapie a procedury např. terapie Thalasso, ájurvéda, čištění organismu ovocnými a zeleninovými šťávami, dieta paleo, kryoterapie, inhalace, rehabilitační cvičení, cvičení ve vodě, meditace.

Město Keszthely

Město Keszthely je oblíbené kulturní město, jedno z největších středisek ve zdejší oblasti, považuje se za hlavní město Balatonu. Je synonymem pohodové dovolené na břehu jezera. Poskytuje přívětivou atmosféru, pěší zónu se středomořským nádechem, desítkami muzeí, výborným marcipánem, barokním zámkem i radovánkami u maďarského moře – Balatonu. Každým rokem v květnu se pořádá ve městě největší závod Regata na Balatonu a tím se startuje sezona jachtingu. V tomto okamžiku můžete vidět v jezeře několik stovek jachet.

Balaton

Je svojí rozlohou 596 km² největší jezero ve střední Evropě. V současnosti se řadí mezi čistá jezera. Veškerá voda se v jezeře obmění jednou za 3 až 8 let. Vodu do Balatonu přivádí na jihozápadě řeka Zala. Zároveň na dně jezera vyvěrá zhruba 130 pramenů. Ve městě Siófok je z jezera odváděna přebytečná voda umělým kanálem do řeky Sió, na němž lze pomocí stavidel upravovat stav hladiny. Díky této skutečnosti mají pláže pozvolný vstup do vody, a ještě několik set metrů od břehu může dospělý člověk na písečném dnu pohodlně stát. Rodiny potěší, že u některých pláží se mohou malé děti cachtat ve vodě hluboké sotva 50 cm. Mělkost jezera přináší ještě jednu velkou výhodu. Voda se lehce a rychle prohřívá a v létě se její teplota někdy vyhoupne až na 27 °C. A k tomu všemu díky složení půdy má jezero nádhernou neobvyklou barvu, světlounce modrou, která se při západu slunce mění na růžovofialovou, úplný balzám pro duši.
Protože krajina kolem jezera patří k nejteplejším oblastem Maďarska – ročně přes 2000 hodin slunečního svitu, je koupání v jezeře možné v období od května do října. Balaton kromě možnosti koupání však nabízí i jiné příležitosti rekreace. Můžete vyrazit na kole nebo si při procházkách vychutnávat krásu místní přírody. Délka břehu jezera je 197 km a najdete tady úchvatná malá městečka, která nabízí široké možnosti pro rekreaci, relaxaci, zábavu a kulturní vyžití na Vaší dovolené. Místní proslulá gastronomie je typická pro Maďarsko, dobré jídlo v místní csardě a k tomu regionální vínečko ze sklípků Vás určitě nezklamou

Hlavní zásady v termálních lázních:

1.  Dodržovat doporučení ohledně času pobytu v termální vodě – většinou 20–30 min., následně minimálně 30 min. odpočinek. Vzhledem ke skutečnosti, že CK Elysium Travel Vás posílá k silně mineralizovaným léčebným pramenům, nedodržení tohoto doporučení může způsobit zdravotní obtíže

2.  Dodržovat pitný režim – min. 2,5 l čisté vody V termální vodě dochází k celkové očistě organismu, a proto je potřebné z těla vyloučit nežádoucí látky nahromaděné špatnou životosprávou. K tomu je nezbytný správný pitný režim. Do něj nepočítat čaj, džusy nebo slazené nápoje.

3.  Při pobytu v termální vodě nekonzumovat alkoholické nápoje. Konzumace alkoholu v kombinací s termální vodou, která dosahuje teploty až 40 °C, může způsobit zdravotní obtíže.

4.  Konzumovat jídla, která jsou lehce stravitelná. Čím více se budete snažit dodržovat zdravou životosprávu třeba i formou určité diety jako třeba veganské, vegetariánské nebo detoxu pomocí ovocných a zeleninových smoothies, tím více na Váš organismus budou působit blahodárné účinky léčivé vody.

5.  Snažte se být v klidu a relaxujte, dopřejte si dostatečný spánek.  Jste na dovolené a buďte v pohodě, neřešte každodenní starosti, snažte se nemyslet na práci a jiné povinnosti, které řešíte doma. Užívejte si pohodu a klid a čerpejte zázračné účinky léčivé vody. Nechte Vaše tělo a mysl harmonizovat. Budete se cítit zdravější, budete mít více energie, Vaše buňky v těle se zregenerují a budete mít nejenom pocit, že jste mladší, ale ve skutečnosti to z Vás bude i vyzařovat.

6.  Dopřejte si denně procházku v přírodě. S námi vždy cestujete na místa, kde je všude krásná příroda, která Vás přímo nabádá k relaxačním, ale i romantickým procházkám. Ať už je léto, nebo zima, příroda má vždy svoje kouzlo a může Vám nabídnout více, než si myslíte.

7.  Užívejte si místní atmosféru. Nebojte se vyzkoušet nové věci. Ať už to mají být pro Vás doteď neznámé procedury, nebo druhy tělesného cvičení, třeba i formou skupinových lekcí nabízených v našich hotelích. Je to další možnost, jak Vaše myšlenky dostat z běžného stereotypu. A můžete poznat taky spoustu nových a zajímavých lidí, kteří mají podobné zájmy jako Vy. Nezapomínejte, nikdy nejste v hotelu jen Vy sami. Maďarsko si užívají s CK Elysium Travel i další Vaši krajané.

Zaujala vás naše nabídka? Napište nám nebo zavolejte. Jsme tu pro Vás.

Nevyplnujte nasledovné položky:


Google Zoznam

Mohlo by se Vám líbit

Cestujte s námi a užívejte si posvátné chvíle vaší dovolené.

Maďarské termální lázně, wellness, SPA, masáže, hluboká relaxace a uvolnění, léčebné pobyty, maďarská kuchyně a degustace kvalitního vína, to vše jen pro Vás. Cestovní kancelář na Maďarsko.

TEL: +420 702 99 00 99


DESTINACE